Od lat znęcał się nad rodziną. Jego dzieci przyszły na komisariat

Znęcanie się nad rodziną to coś, co trudno zrozumieć, aczkolwiek najważniejsze są fakty – wiele rodzin jest krzywdzonych. Ponadto rodziny mogą bać się mówić o tym, co ma miejsce.

Dzieci chciały zakończyć koszmar

Niemniej jednak są osoby, które potrafią przeciwstawić się złu. Przykład tego mieliśmy w Ostrzeszowie – dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące podjęcia interwencji wobec nietrzeźwego 41-latka. Mężczyzna miał wszcząć awanturę wobec dzieci. Niedługo później na komendzie pojawiła się 19-letnia kobieta wraz z dwójką rodzeństwa. Opowiedziała ona o psychicznym i fizycznym znęcaniu się nad nimi i ich matką.

Policjanci oczywiście podjęli stosowne czynności. W toku tych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna znęcał się nad rodziną od stycznia 2016 roku. W takiej sytuacji 41-latek musiał zostać zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Naturalnie wszczęto też postępowanie.

Obecnie możemy mówić o nakazie opuszczenia miejsca zamieszkania (na okres trzech miesięcy), dozorze policyjnym oraz zabronionym kontakcie i zbliżaniu się do pokrzywdzonych.