Wróci Betlejem Poznańskie

Świąteczny nastrój już niedługo na dobre zagości w Poznaniu. Powróci Betlejem na Placu Wolności , a klimat świąt będzie można poczuć także na Rynku Łazarskim i w City Parku.

Świąteczny nastrój zawita do Poznania

W poprzednim roku nie było organizowane Betlejem Poznańskie. W tym roku jednak powraca, a wraz z nim tradycyjny jarmark na Placu Wolności. Oprócz tego na miłośników świątecznych klimatów będą czekały atrakcje na Rynku Łazarskim oraz w City Parku. Jarmark Bożonarodzeniowy wystartuje od 20 listopada i potrwa do 26 grudnia. Oprócz jarmarku na Poznaniaków będą czekały liczne wydarzenia. Już 18 grudnia ruszy coroczna edycja Poznań Sillent Night, a także Zimowe Fire Show oraz Silent Disco Zorganizowane zostaną zbiórki charytatywne. Będzie można kupić kolekcjonerskie świąteczne szklanki i świeczki z logo Poznańskiego Betlejem.  

Atrakcje na Rynku Łazarskim i Arenie

Atrakcje na Rynku Łazarskim wystartują od 4 grudnia. Zostaną zorganizowane liczne konkursy, koncerty świąteczne, warsztaty i animacje dla dzieci. Na targowisku zostaną ustawione liczne domki handlowe. Turyści i mieszkańcy Poznania będą mogli kupić w nich świąteczne specjały, ozdoby, prezenty i zabawki. Dzieci będą miały okazję przejechać się darmową karuzelą. Kiermasz Bożonarodzeniowy na Rynku Łazarskim zakończy się 19 grudnia.

Bożonarodzeniowy Jarmark w City Parku

Na Poznaniaków i turystów będzie czekał także Jarmark Bożonarodzeniowy w City Parku. Tutaj również nie zabraknie atrakcji w postaci warsztatów wypieków piernika. Będzie można kupić także specjały świąteczne oraz prezenty.  

Tradycyjnie w Poznaniu nie zabraknie także choinki. Świąteczne drzewko w tym roku udekoruje Plac Wolności. Lampki na choince zaświecą już 3 grudnia o godzinie 17.00.