Czujniki tlenku węgla mogą uratować życie

Tlenek węgla (czad) jest bezbarwny i bezwonny, ale i tak możemy mówić o niebezpieczeństwie. Zresztą wystarczy wziąć pod uwagę, że tlenek węgla jest określany cichym zabójcą. Takie określenie nie wzięło się z niczego.

Co wiemy?

Statystyki wskazują, że tlenek węgla sprawia, iż umiera kilkadziesiąt osób rocznie. Rzecz jasna nie można też zapomnieć o osobach, które ulegają podtruciu.

Ktoś może zapytać, jak się ochronić przed czadem? Jest to pytanie, w przypadku którego należy liczyć się z różnymi odpowiedziami, ale jedno jest pewne – dobrze mieć czujkę wykrywającą obecność tej śmiercionośnej substancji.

Warto również wiedzieć, że mamy konkurs, w którym taka czujka jest do wygrania („Czujka w każdym domu„). Konkurs ten rozpoczął się dzisiaj, aczkolwiek nie ma najmniejszych powodów do obaw, ponieważ zmagania potrwają do końca marca przyszłego roku. Zasady są niezwykle proste, ponieważ wszystko sprowadza się do śledzenia tego, co publikowane jest na facebookowym profilu Centrum Zarządzania Kryzysowego. Można też powiedzieć, że na tym profilu należy szukać pytań konkursowych. Warunki wzięcia udziału w konkursie to polubienie i obserwowanie wspomnianego profilu.

Jeśli uda się wygrać, nie pozostaje nic innego jak udać się do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Poznania. Oczywiście najpierw trzeba jednak poczekać na ogłoszenie wygranej i stosowny kod (kod uprawniający do odebrania wygranej).