Koziołki przygotowane na zimę

Do świąt zostało jeszcze trochę czasu, ale można powiedzieć, że świąteczną atmosferę czuć coraz bardziej wyraźnie. Świetnym przykładem są poznańskie koziołki – rzeźbę tą ubrano w mikołajkowe szaty.

W akcji wzięły udział dzieci

Warto również podkreślić, że mowa o akcji, w której biorą udział dzieci i tak samo było też tym razem. W ubieranie koziołków zaangażowane były maluchy z przedszkola im. Krasnala Hałabały nr 43. Wypada też odnotować, że najmłodsi mogli liczyć na miłe przywitanie ze strony strażniczek miejskich i komendanta straży miejskiej.

Nie można też zapomnieć, że ubieranie koziołków w mikołajkowe szaty to wieloletnia tradycja. Tradycja, którą należy pielęgnować. Warto też dodać, że wszystko zaczęło się 18 lat temu od działania uczniów pobliskiej szkoły. Działanie to można chyba określić spontanicznym. To też dowód na to, że ciekawe pomysły nie zawsze muszą zostać poprzedzone jakimś długim planowaniem. Ważne jest również to, że pewne znaczenie miało zachowanie strażników miejskich – strażnicy miejscy pomysł podchwycili.

Rzeźba jest oczywiście nawiązaniem do koziołków z wieży ratuszowej.