Nielegalne reklamy

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym reklamy są potrzebne niezależnie od sytuacji. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że należy działać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Co więcej, można odnieść wrażenie, że niektórzy liczą na to, iż nielegalne działania przejdą niezauważone.

Skąd te wnioski?

Wnioski te wynikają z tego, że w zeszłym roku usunięto 28 nielegalnych reklam. Kiedy weźmie się pod uwagę 129 kontroli, to można chyba powiedzieć, że skuteczność jest naprawdę spora. Warte podkreślenia jest również to, że kontrole poznańskiego nadzoru budowlanego to nie nowość – możemy mówić o pracy, która trwa już 14 lat. Tyle lat działań i mimo to są osoby, które decydują się na nielegalne działania. Oczywiście nie sposób odnieść się do szczegółów, ale trudno oczekiwać, że mamy do czynienia z niewiedzą. Dość powiedzieć, że liczba usuniętych reklam nie odzwierciedla skali problemu.

Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja prędzej lub później się unormuje. Trzeba też nastawiać się, że będzie to raczej później.

Informacje z Poznania znajdziesz też w serwisie Poznań Info.