Pszczoły i trzmiele to przyjaciele! Konkurs dla dzieci

Dzieci z poznańskich przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych mogą wziąć udział w bardzo ciekawym konkursie. Konkursie, który udowadnia, że „Pszczoły i trzmiele to nasi przyjaciele”.

Miejsca przyjazne owadom zapylającym

Warte podkreślenia jest również to, że możemy mówić o połączeniu dwóch różnych obszarów – ekspedycji i umiejętności plastycznych. Przy ekspedycji sytuacja wygląda tak, że pogoda sprzyja długim zabawom na zewnątrz i dobrze to wykorzystać. Wykorzystać na poszukanie miejsc przyjaznych owadom zapylającym. Do tego należy też dodać zastanowienie się nad rolą, jaką odgrywają te zwierzęta. Kiedy już wszystko będzie jasne, nie pozostaje nic innego jak przygotowanie pracy plastycznej. Istotne jest też to, że chodzi o dowolną technikę plastyczną, format A4, układ poziomy lub pionowy i formę płaską. Wytyczne nie są więc raczej jakoś szczególnie kłopotliwe.

Wypada też dodać, że w konkursie mogą wziąć udział także przedszkolaki i uczniowie z Ukrainy. Jedyny warunek to dostarczenie pracy konkursowej przed upływem terminu (czas upływa 25 kwietnia).