Co z Poznańskim Budżetem Obywatelskim?

Tegoroczna edycja Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego to szansa na zmiany za 25 mln zł. Trzeba jednak też pamiętać o tym, że pieniądze są ważne, ale na koniec liczy się to, aby zostały umiejętnie spożytkowane – co nie jest łatwe.

Są jakieś pomysły?

Jeżeli masz jakieś pomysły, nie pozostaje nic innego jak wzięcie udziału w Maratonie Pisania Wniosków. Wydarzenie to rozpocznie się w środę (25 maja) o 14:00 i potrwa do 17:00. Warte podkreślenia jest również to, że można mówić o pomocy ze strony wszystkich miejskich wydziałów i jednostek. Ważne jest też to, że urzędnicy pomogą wypełnić wniosek i odpowiedzą na wszelkie wątpliwości. Jeżeli termin z jakiegoś powodu stanowi przeszkodę, nie ma problemu – propozycje można składać do 15 czerwca. Istotne jest też to, że jeden mieszkaniec może złożyć maksymalnie 3 propozycje.

Dobrze również pamiętać o tym, że tego samego dnia odbędzie się rodzinny kiermasz społeczny. Kiermasz ten jest równoznaczny, z tym że dzieci i dorośli będą mogli liczyć na animacje, miniwarsztaty czy szeroką ofertę rękodzieła. Krótko mówiąc, wydarzy się wiele.

Wieści z Poznania dostępne są także tutaj.