Czysty i zielony Poznań

Czy Poznań można określić czystym i zielonym miastem? Zdania co do tego są pewnie podzielone, ale jedno nie ulega wątpliwości – miasto stawia na edukację. Najlepszym tego dowodem wczorajsza akcja w parku Sołackim.

Co się działo?

Osoby niezorientowane mają prawo żałować – oferta była odpowiedzią na przeróżne oczekiwania. Dość powiedzieć, że wśród propozycji mogliśmy znaleźć choćby warsztaty tworzenia budek lęgowych, pokaz pszczelarski czy ekologiczną grę miejską. Dobrze również spojrzeć na to wszystko z innej strony – mieszkańcy mieli okazję na wspólne sprzątanie oraz sadzenie drzew i krzewów. Wracając jeszcze do wstępu, Jacek Jaśkowiak (prezydent miasta) stwierdził, że Poznań był, jest i będzie zielonym miastem. Wypada też podkreślić, że Jaśkowiak dodał, iż zależy mu na tym, aby ekologiczne działania miały miejsce jak najczęściej.

Ważne jest też to, że zorganizowana akcja nie sprowadzała się do edukacji – możemy również mówić o integracji mieszkańców. Skoro już przy tym jesteśmy, czy nie jest przypadkiem tak, że integracja mieszkańców to coś, o czym często się zapomina?