Ambasador Azerbejdżanu w Poznaniu

W Poznaniu zjawiła się Nargiz Gurbanova (ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce). W urzędzie miasta przyjął ją Bartosz Guss, czyli zastępca prezydenta.

Co możemy powiedzieć na temat tej wizyty?

Na wstępie wypada podkreślić, że Nargiz Gurbanova obecna jest w Polsce od niedawna, bo od stycznia 2021 roku. Podczas wizyty poruszono różne sprawy – dyskutowano choćby o nawiązaniu współpracy z azerskimi miastami. Warto również wiedzieć, że rozmowa dotyczyła też polskiego dziedzictwa w Azerbejdżanie. Skoro już przy tym jesteśmy, w Baku jedna z ulic nosi imię Polskich Architektów. Dla wielu osób może to być spore zaskoczenie, ale realia są takie, że o zaskoczeniu nie może być mowy. Chodzi o ludzi, którzy na przełomie XIX/XX w. znacząco przyczynili się do rozwoju miasta.

Nie zabrakło nawet nawiązania do tego, co już niedługo wydarzy się przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Dla przypomnienia – o godz. 20:00 Lech podejmie azerski Karabach Agdam. Rewanż odbędzie się 12 lipca o godz. 18:00 na stadionie w Baku. Stawką druga runda eliminacji do Ligi Mistrzów.