Fala uderzeniowa – najważniejsze informacje

Fala uderzeniowa w Poznaniu to zabieg wykonywany przez profesjonalistów. Fala uderzeniowa działa poprzez wytwarzanie fali akustycznej, która przenosi energię do bolesnych i uszkodzonych tkanek. Energia wyzwala efekt biologiczny, który pomaga tkankom regenerować się i leczyć, gdy nie są w stanie zrobić tego samodzielnie. Istnieje wiele korzyści z fali uderzeniowej jako nieinwazyjnej, niechirurgicznej terapii. Niektóre z korzyści obejmują przyspieszone gojenie, zmniejszenie bólu, wcześniejszy powrót do codziennych czynności i poprawę jakości życia. Fala uderzeniowa w Poznaniu to gwarancja osiągnięcia w pełni satysfakcjonujących efektów.

Terapia falami uderzeniowymi oferuje fizjoterapeutom kolejne narzędzie do upartej, przewlekłej tendinopatii. Istnieją pewne schorzenia ścięgien, które po prostu nie reagują na tradycyjne formy leczenia, a możliwość leczenia falami uderzeniowymi pozwala fizjoterapeucie na kolejne narzędzie w ich arsenale. Terapia falami uderzeniowymi jest najbardziej odpowiednia dla osób, które mają przewlekłe (tj. dłuższe niż sześć tygodni) ścięgna (powszechnie określane jako zapalenie ścięgien), które nie zareagowały na inne leczenie. Fala uderzeniowa w Poznaniu jest przeprowadzana w sposób bezpieczny dla każdego pacjenta.

O tym warto pamiętać!

W terapii falami uderzeniowymi seria pulsacji fal akustycznych o niskiej energii jest bezpośrednio stosowana do miejsca urazu na skórze osoby. Technologia ewoluowała z odkrycia, które skupiło się na tym, że fale dźwiękowe są zdolne do rozkładania nerek i kamieni żółciowych. Terapia falami uderzeniowymi w Poznaniu staje się coraz bardziej popularna w fizjoterapii. Zużywa znacznie mniej energii niż zastosowania medyczne i jest w stanie leczyć różne schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego obejmujące tkanki łączne, takie jak ścięgna i więzadła. Fala uderzeniowa jest falą akustyczną, która stosowana jako leczenie przenosi wysoką energię do bolesnych miejsc i tkanek mięśniowo-szkieletowych, które mają schorzenia podostre oraz przewlekłe.

Podsumowanie

Poznańską terapię falami uderzeniowymi stosuje się raz w tygodniu przez 3-4 tygodnie. Może wystąpić łagodny dyskomfort z powodu leczenia, ale terapia falami uderzeniowymi trwa tylko 4-5 minut. Intensywność terapii falami uderzeniowymi można dostosować, aby zapewnić jej komfort. Po terapii falą uderzeniową osoba może odczuwać tymczasową bolesność, tkliwość i obrzęk przez kilka dni. Wynika to z odpowiedzi zapalnej stymulowanej terapią falami uderzeniowymi. Jest to naturalny sposób gojenia się organizmu i nie należy przyjmować żadnych środków przeciwzapalnych, ponieważ może to spowolnić wynik.