Poznaniacy zainteresowali się turnusami rehabilitacyjnymi

Dobrze, kiedy ludzie mają dostęp do różnych możliwości, ale jednocześnie musimy pamiętać, że na koniec najważniejsze są pieniądze. Za przykład może posłużyć pewna poznańska inicjatywa.

Zainteresowanie turnusami rehabilitacyjnymi

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym coraz więcej osób spogląda w stronę turnusów rehabilitacyjnych. Co więcej, nie ma w tym przypadku – ponad tysiąc osób mających orzeczenie o niepełnosprawności skorzystało z dofinansowania. Jak się można domyślić, chodzi o dofinansowanie dotyczące udziału w turnusie rehabilitacyjnym. Na ten cel przeznaczono blisko 2 mln zł – pieniądze te pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nie można też zapomnieć o tym, co działo się w ostatnich dwóch latach – możliwość skorzystania z ofert była dość mocno ograniczona. Niektórzy mogą jeszcze dodać, że nie wiemy, co nas czeka w najbliższym czasie, ale teraz się na tym nie koncentrujmy.

Cel turnusu to ogólna poprawa psychofizycznej sprawności wraz z rozwijaniem umiejętności społecznych. Można więc powiedzieć, że podczas każdego turnusu trzeba wykonać wiele pracy.

Wieści z Poznania widnieją także tutaj.