W Polsce nie brakuje kolekcjonerów?

Nie tak dawno mogliśmy oglądać nietypowy obrazek – przed poznańską siedzibą Narodowego Banku Polskiego ustawiła się bardzo długa kolejka. Być może wiele osób zadawało sobie pytanie, z czym to ma związek?

Nowy banknot

Odpowiedź jest znacznie prostsza, niż może się wydawać. Krótko mówiąc, chodzi o wprowadzenie do emisji nowego banknotu kolekcjonerskiego.

Tym razem jest to banknot „Ochrona polskiej granicy wschodniej”. Nie będzie niespodzianką, że jest to nawiązanie do tego, co działo się na wschodniej granicy Polski. W ogóle zatrzymajmy się przy tej granicy na moment – niektórzy może sądzą, że obecnie jest całkiem spokojnie, ale to nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Z drugiej strony jest bardzo daleko do tego, co działo się w najgorszym okresie.

Pewnie część osób myśli sobie teraz, że wielu z nas zalicza się do kolekcjonerów. Takie myślenie jest jednak dość ryzykowne. Najkrócej rzecz ujmując, musimy wiedzieć, że banknoty kolekcjonerskie to dla niektórych lokata kapitału. Gdyby kogoś interesowały szczegóły, najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne przeanalizowanie faktów.