Jak drzwiczki dla kota ułatwiają życie z pupilem

Kot to przyjaciel, który zawsze chętnie dotrzyma Ci towarzystwa, ale nie narzuca się, nie musisz wychodzić z nim na spacer i nie potrzebuje tyle uwagi, co pies. Często zdarza się jednak, że zwierzak lubi kontrolować sytuację w domu, a jako że ulubieniec słynie z chodzenia własnymi ścieżkami, czasami opiekun staje się oddźwiernym otwierającym drzwi dla kota. Pewnym rozwiązaniem jest zostawienie w całym domu lekko uchylonych drzwi, by kot mógł swobodnie się przemieszczać, jednak nie zawsze jest to możliwe.

Nie jest to też szczególnie komfortowa dla opiekuna opcja. Praktycznym rozwiązaniem jest zamontowanie drzwiczek dla kotów i małych psów, które sprawi, że otwieranie drzwi dla kota przestanie być konieczne.

Czemu warto zamontować dla kota drzwiczki

Drzwiczki dla kota nie jest nowym wynalazkiem. To szczególnie praktyczne rozwiązanie ułatwia życie kociarzom (i nie ukrywajmy, psiarzom) życie na całym świecie. Kocie drzwi możesz co prawda zrobić samodzielnie, ale jeżeli nie jesteś majsterkowiczem-hobbystą, o wiele wygodniejsze będzie zamówienie klapki w internetowym sklepie zoologicznym.

Klapkę możesz zamontować w drzwiach wejściowych do mieszkania, drzwiach do łazienki, sypialni, czy drzwiach balkonowych. To ostatnie przedsięwzięcie będzie wymagać jednak pomocy szklarza. Ogólnie – drzwiczki dla kota możesz zamontować tam, gdzie tego potrzebujesz, gdzie Twój kot najczęściej potrzebuje Twojej pomocy w przemieszczaniu się.

To wygodne dla Ciebie i dla kota – nie będziesz już musiał wstawać za każdym razem, kiedy Twój kot będzie chciał wyjść z pokoju.

Czy zamontowanie klapki w drzwiach wejściowych to dobry pomysł

Drzwiczki dla kota można montować też w drzwiach wejściowych, by kot mógł swobodnie wychodzić na zewnątrz. Na pewno ułatwią Ci one życie, jeżeli masz kota wychodzącego. Kocie drzwiczki mogą otwierać się tylko w jedną stronę, nie ma więc ryzyka, że wpuścisz do domu nieproszonych gości. Klapka ma też konstrukcję, która zmniejsza utratę ciepła.

Bardziej zaawansowane modele drzwiczek mają możliwość zaprogramowania ich tak, by wpuszczały jedynie kota noszącego na szyi specjalną obrożę z chipem. Inteligentne drzwiczki dla kota są idealnym rozwiązaniem dla wychodzącego kota. Jeżeli chcesz zapewnić kotu możliwość powrotu do domu, należy wziąć pod uwagę drzwi z regulatorem czasu, który można ustawić zgodnie z własnymi potrzebami. Choć takie modele są stanowczo droższe niż prosta klapa, która będzie wystarczająca w drzwiach między sypialnią a korytarzem, szczelne, inteligentne drzwiczki dla kota powinny spełnić oczekiwania najbardziej przezornego opiekuna.

Kocie drzwi – czy sprawdzą się w Twoim domu?

Klapka dla kota to coś, co naprawdę ułatwia życie. Czy warto zamontować ją w swoim domu? Oczywiście! Każdy, kto choć raz wstawał w nocy, kiedy kot postanowił skorzystać z kuwety, czy napić się wody z miseczki w innym pokoju, na pewno zrozumie, że zainstalowanie drzwiczek w najczęściej korzystanych przez kota pomieszczeniach to inwestycja we własny święty spokój.

Czy zawsze jednak drzwiczki dla kota będą dobrym pomysłem? Powiedzmy sobie szczerze: jeżeli mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, taka zmiana w wystroju może nie spodobać się właścicielowi – jeżeli chcesz zamontować takie wejście, lepiej przynajmniej skonsultować się przed wprowadzeniem tak dużej interwencji.