Klimatyzacja w domu – 4 powody, dla których warto ją mieć

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto pomyślałby o tym, że w mieszkaniu można używać klimatyzacji. Nie tylko ze względu na klimat, ale i zwyczaj wpuszczania świeżego powietrza otwartym na oścież oknem. Obecnie jednak wiele się zmieniło, a klimatyzacja w domu staje się coraz bardziej popularna. Zwłaszcza w miastach, gdzie latem w zabetonowanej okolicy gromadzi się dużo ciepła. To jednak niejedyny powód, dla którego warto mieć klimatyzację. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Zdjęcie główne – upały w Polsce dają się we znaki każdego lata. Za to przez cały rok jesteśmy narażeni na działanie zanieczyszczeń, które wdychamy wraz z powietrzem. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy dużych miast coraz chętniej korzystają z klimatyzacji. Powodów, dla których warto zacząć z niej korzystać, jest jednak znacznie więcej.

Czy warto korzystać w klimatyzacji w mieszkaniu?

Lato w dużych miastach bywa nie do zniesienia. Wysokie temperatury dają się we znaki coraz bardziej. W dodatku upały dają o sobie znać również silnie, co smog, który od lat w wielu miastach uniemożliwia otworzenie okna. Jak zatem widać, bez dostępu do klimatyzacji życie staje się coraz trudniejsze. Natomiast w biurach, sklepach oraz w budynkach użyteczności publicznej jej brak jest już zupełnie nie do pomyślenia. Dlatego też w poniższym artykule podpowiemy, dlaczego klimatyzacja wykonana przez Stageway z Poznania zasługuje na Twoją uwagę.

1. Komfort termiczny

To zdecydowanie największy z atutów posiadania klimatyzacji w mieszkaniu. W dodatku nie tylko ze względu na to, że latem pomoże ona schłodzić pokój – zwykle klimatyzacja działa w zakresie od 16 do 30°. Oznacza to więc, że w chłodne dni z powodzeniem może ona zostać wykorzystywana do tego, by podnieść temperaturę w pomieszczeniach. Co więcej, w klimatyzowanych przestrzeniach lepiej się funkcjonuje.

2. Lepsza jakość powietrza

Wydmuchiwane przez jednostkę wewnętrzną klimatyzatora powietrze jest nie tylko schłodzone. Dzięki odpowiednim filtrom może ono zostać także oczyszczone ze smogu, ciężkich metali, pyłków, alergenów itd. Z kolei mniejsza ilość zanieczyszczeń w powietrzu, które wdychamy, przekłada się na nasze lepsze samopoczucie. Dzięki temu, że jest ono świeże, lepiej się myśli.

Zdjęcie – klimatyzowane powietrze ma nie tylko odpowiednią temperaturę, ale i wilgotność, co sprawia, że automatycznie czujemy się w nich lepiej. Zwłaszcza jeżeli zastosowano w nich dodatkowe filtry do oczyszczania powietrza.

3. Lepsze samopoczucie

Podczas pracy klimatyzacja poprawia również jakość powietrza – usuwają z niego nadmiar wilgoci. Różnicę w pomieszczeniu klimatyzowanym z pewnością odczują osoby chorujące na astmę. Warto również zwrócić uwagę na to, że wysokie temperatury i stojące w pomieszczeniach powietrze, które nie ma cyrkulacji, powoduje uczucie ospania i zmęczenia. Dlatego też w biurach stosuje się klimatyzację. Czyste i schłodzone powietrze wpływa korzystnie na koncentrację oraz podnosi efektywność pracy.

4. Lepsza jakość snu

Zdaniem naukowców optymalna temperatura w sypialni to od 16 do 19°C. Z kolei w przypadku niemowląt i dzieci najlepsza temperatura do spania wynosi od 18 do 20°C. Niestety jednak coraz częściej nadarzającej się w Polsce fale upałów sprawiają, że nawet w nocy panuje znacznie wyższa temperatura. I niestety utrudnia ona zasypianie. Zwłaszcza jeżeli mieszka się w mieszkaniu na poddaszu, gdzie latem we znaki dają się wysokie temperatury, a zimą – niskie. Równie istotnym czynnikiem utrudniającym zasypianie w ciepłe dni, jest również powietrze, które w zależności od wilgotności może być ciężkie i wilgotne, lub suche. Domowa klimatyzacja rozwiąże ten problem. Z jej pomocą w pomieszczeniach zapanuje idealna wilgotność.

Montaż klimatyzacji – co warto wiedzieć?

Skoro wiemy już, że klimatyzacja w domu się przydaje – pora wspomnieć o tym, jak wygląda jej montaż. Polega on bowiem na zainstalowaniu jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, co zwykle jest trudne do samodzielnego zrealizowania. Co więcej, montaż klimatyzacji w budynku będzie wymagał zgody odpowiednich organów. W tym m.in.:

  • Właściciela budynku;
  • Administratora,
  • Zarządcy budynku.

Jest tak, ponieważ jednostkę zewnętrzną umieszcza się na zewnętrznej ścianie, na co potrzebna jest pisemna zgoda.

Zdjęcie – zlecając montaż klimatyzacji w domu, koniecznie pamiętaj o tym, by zapytać pracowników serwisu o to, jak czyścić klimatyzację wewnątrz. Dzięki temu skutecznie zapobiegniesz wielu awariom. Doskonale wiedzą o tym eksperci z Stageway z Poznania, dlatego nauka obsługi I czyszczenia klimatyzacji jest w cenie usługi!

Dlatego też w trakcie montażu klimatyzacji warto skorzystać z pomocy kogoś, kto się na tym zna. Najlepiej zlecić to firmie, od której kupiło się urządzenie. Firmy takie jak nasza zapewnia nie tylko dostęp do świetnej jakości klimatyzacji domowej, ale i do specjalistów, którzy się na tym znają. Nie zwlekaj więc i zapoznaj się z usługami naszej firmy już dziś! Oferujemy nie tylko atrakcyjne ceny, ale i promocje! Kupując do domu klimatyzator razem z montażem, oszczędzisz nawet do 15%! Ponadto otrzymasz również 7 lat gwarancji na montaż i klimatyzator, a nasi pracownicy dodatkowo przeszkolą Cię z zakresu obsługi oraz samodzielnego czyszczenia klimatyzacji.

 

STAGEWAY SP. Z O.O.
ul. Głuszyna 192c/7
61-329 Poznań

Telefon: 729-882-522

Kontakt