Namioty termiczne dla bezdomnych już rozstawione

Zima jest niebezpiecznym okresem szczególnie dla tych, którzy nie mają własnego dachu nad głową. Dlatego też wolontariusze wpadli na pomysł by rozstawić specjalne namioty, w których bezdomni będą mogli bezpiecznie spędzić zimowe miesiące.

Tej zimy, którą zaliczamy do ciepłych, parę dni mrozu spowodowało, że w naszym mieście zamarzły znane nam dwie osoby”. Wyjaśniają wolontariusze „Zupy na Głównym”, inicjatorzy przedsięwzięcia.

Są to namioty w stylu igloo, a ich koszt został wsparty m.in. przez miasto Poznań. Dzięki szybkiej reakcji urzędników, pierwsze z nich stanęły tuż przed świętami.

„Pozwolą one w zimowe dni zapobiec hipotermii, odmrożeniu i poprawią w najbardziej podstawowy sposób komfort życia ich użytkowników lub użytkowniczek.” – wyjaśniają władze miasta Poznań.

Jak podkreślają inicjatorzy całej akcji, nikt nie ocenia osób, które decydują się na taki sposób życia. Jest to natomiast jedna z możliwości jakie otrzymują by choć trochę poprawić swój komfort życia. Namioty te zostaną sprzątnięte wiosną, gdy utrzymają się dodatnie temperatury. Pojawią się natomiast ponownie już jesienią.