4 wskazówki, jak ogrzać dom i chronić go przed zimnem

Ogrzewanie domu to potrzeba, którą można zaspokoić wieloma różnymi systemami. W tym artykule przedstawiamy 4 ważne sztuczki, które pozwolą uchronić go przed zimnem.

  1. Wybierz najbardziej wydajny system ogrzewania

Aby ogrzać swoje mieszkanie, metod do Twojej dyspozycji nie jest tak wiele. Do wyboru są tradycyjne grzejniki lub kominki. Pomóc może przejście na piece gazowe (lub bardziej nowoczesne piece na pellet ) lub pompy ciepła, bardzo przydatne zarówno zimą, jak i latem.

  1. Aby ogrzać dom, wymień osprzęt

Pierwszym krokiem, który należy podjąć, aby uniknąć rozpraszania ciepła na zewnątrz domu, jest sprawdzenie armatury i, jeśli nie są one idealnie izolujące, ich wymiana.

Główne materiały, z których wykonane są oprawy dystrybuowane na rynku to trzy:

  • pcv
  • drewno
  • aluminium
  1. Utrzymuj ciepło za pomocą osłon przeciwprzeciągowych

Gumowe , plastikowe lub aluminiowe przegrody przeciwwiatrowe – sprzedawane w postaci pasków samoprzylepnych – pozwalają zminimalizować przenikanie zimnego powietrza z zewnątrz. Ich instalacja jest bardzo prosta.

  1. Unikaj ryzyka zamarznięcia rur

Ryzyko zamarznięcia rur wodociągowych jest szczególnie realne w przypadku nieużywanych domów przez dłuższy czas. Rury mogą jednak zamarznąć nawet w nocy, gdy temperatura spada, a system nie jest używany. Warto więc zaizolować zarówno rury jak i liczniki.