Nagroda FIFA dla poznańskiego ampfutbolisty

Pierwszy Polak wyróżniony tytułem FIFA za najpiękniejszego gola. To Marcin Oleksy, ampfutbolista Warty Poznań. Otrzymał nagrodę FIFA im. Ferenca Puskása za najpiękniejszego gola strzelonego w 2022 roku.

Nagroda przyznawana jest za najbardziej spektakularne bramki roku w piłce nożnej kobiet i mężczyzn. Nagroda została wręczona podczas ceremonii FIFA w Paryżu w poniedziałek 27 lutego. Oprócz zdobywcy tytułu Najpiękniejszych Bramek 2022 nagrodzeni zostali także najlepsi piłkarze, zawodniczki, bramkarze i trenerzy kobiet i mężczyzn.

Bramkę, która dała mu to wyróżnienie, strzelił w meczu ze Stalą Rzeszów w ramach PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Obok Oleksego znaleźli się były zawodnik Francji i Olympique Marsylia Dimitri Payet oraz zawodnik Tottenhamu Hotspur w Londynie i reprezentacji Brazylii Richarlison.

Marcin Oleksy jest zawodnikiem sekcji ampfutbolu Warty Poznań. Powstała w grudniu 2019 roku, jest pierwszą tego typu inicjatywą w stolicy Wielkopolski. Poza grą dla Zielonych, reprezentuje również Polskę, debiutując w ubiegłym roku i awansując do Mistrzostw Świata.