Na Targach Poznańskich można oddać krew

Akcja krwiodawstwa odbędzie się w poniedziałek 6 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Najbardziej potrzebny jest najmniej powszechny typ krwi Rh-.

Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Poznaniu (RCKiK) zatrzymuje się przed wieżą targową w godzinach od 08:00 do 14:00. Przy ul. Głogowskiej na wysokości Dworca Zachodniego.

Krew mogą oddawać zdrowe osoby w wieku od 18 do 65 lat. Przed pobraniem krwi należy zjeść coś lekkiego i wypić przynajmniej 1,5 litra płynów. Ponadto wymagany jest dowód tożsamości.

Obecnie poziom ukrwienia RCKiK w Poznaniu jest zaskakująco niski: 0 Rh-, A Rh-, B Rh-. Wymagane są również 0 Rh+, A Rh+.

Poza punktami mobilnymi krew można oddać również w lokalnych punktach krwiodawstwa przy Marcelińskiej 44 oraz w innych lokalnych oddziałach.

Jeśli oddajemy krew, zostanie ona przekazana komuś, kto jej potrzebuje, poprzez transfuzję. Transfuzje pomagają zastąpić krew utraconą w wyniku operacji lub urazu. Transfuzje pomagają również osobom z zaburzeniami, które uniemożliwiają im prawidłowe wytwarzanie krwi.