Nowoczesny szpital pediatryczny otrzyma nową linię autobusową

Powstałe Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka mieści się przy ul. Wrzoska w Poznaniu. Jest to pierwszy w Wielkopolsce nowoczesny szpital pediatryczny ze szpitalnym oddziałem ratunkowym dla dzieci. SOR rozpoczął działalność 30 grudnia. W ciągu jednego miesiąca jego zespół przyjął 4050 małych pacjentów.

Według danych miasta Poznania hospitalizowanych było 830 z nich, a czas oczekiwania na przyjęcie przez lekarzy zwykle nie przekraczał dwóch godzin. Wspomniany szpital jest samodzielną jednostką województwa wielkopolskiego, a grunt pod jego budowę (ok. 3 ha) przekazało miasto. Po ponad miesiącu jego funkcjonowania nie da się ukryć, że ta inwestycja była bardzo potrzebna dla mieszkańców Poznania.

Już od połowy lutego pacjenci chcący dojechać do szpitala pediatrycznego będą mieli do dyspozycji drugą linię autobusową. Oprócz linii 183, funkcjonującej dotychczas, do szpitala dojedzie również autobus linii 170. To ogromne ułatwienie dla pacjentów. Autobusy będą mogły dojechać aż na pętlę Wrzoska Szpitale.