Szkółki Kórnickie nie zostaną zlikwidowane

Prezes Polskiej Akademii Nauk Marek Konarzewski uchylił ubiegłoroczną decyzję o likwidacji Szkółek Kórnickich w ramach Polskiej Akademii Nauk. Jak czytamy w decyzji, prace te będzie prowadziła Maria Skrent, likwidator Zakładu Doświadczalnego Kórnik, do czasu powołania kierownika zakładu.

„Jest decyzja nowego prezesa PAN uchylająca zeszłoroczną decyzję likwidującą „Szkółki Kórnickie”, o co od wielu miesięcy – dziś wiemy – skutecznie zabiegaliśmy. Bo „Szkółki Kórnickie” to 200 lat tradycji, znana Wielkopolska marka i doświadczony zespół ludzi”. napisał poseł Bartłomiej Wróblewski.

Okres likwidacji Szkółek był już wcześniej przesuwany. W ubiegłym roku datę tę ustalono na 30 września. Ale mieszkańcy nie pozostawili tej sprawy bez echa i z pełnym zaangażowaniem również posłów uchronili Szkółkę przed zamknięciem.

„To jest bardzo roztropna i słuszna decyzja, która nie przekreśla 200 lat tradycji i tutaj myślę, że wszystkim, którzy byli zaangażowani w to, aby tę decyzję cofnąć, należą się podziękowania i słowa uznania”. mówi Przemysław Pacholski, burmistrz Kórnika.