Nowe remonty w mieście w ramach Rowerowego Programu Miasta

12 czerwca rozpoczynają się prace związane z budową drogi rowerowej na północnej stronie ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej, aż do skrzyżowania z ulicą Działową. Ten odcinek stanowi fragment rowerowej obwodnicy ścisłego centrum, która została zaplanowana w ramach Programu Rowerowego Miasta Poznania. W tym dniu jezdnie, chodniki i przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Estkowskiego, Garbary i Małe Garbary zostaną zwężone, co wpłynie na organizację ruchu.

Na ulicy Estkowskiego, patrząc od mostu Bolesława Chrobrego, zwężenie rozpocznie się przed skrzyżowaniem z ulicą Szyperską. Kierowcy będą poruszać się dwoma pasami jezdni do tego skrzyżowania – lewym do jazdy na wprost i istniejącym środkowym, który posłuży zarówno do jazdy na wprost, jak i do skrętu w ulicę Szyperską. Prawy pas, który dotychczas służył do skrętu w tę ulicę, zostanie wyłączony z ruchu.

Do skrzyżowania z ulicą Garbary kierowcy będą mieć do dyspozycji trzy pasy ruchu, zamiast dotychczasowych czterech. Skrajny lewy pas nadal będzie służył do skrętu w lewo w ulicę Garbary, środkowy do jazdy na wprost, a prawy do jazdy na wprost i skrętu w prawo w ulicę Garbary. Po przejechaniu skrzyżowania z ulicą Garbary, na krótkim odcinku ulicy Małe Garbary kierowcy natkną się na zwężenie jezdni po prawej stronie. Prace prowadzone w tym miejscu wymagać będą niewielkiego przesunięcia przystanku autobusowego w kierunku ulicy Solnej.