Trzecia edycja Pucharu Rowerowej Stolicy Polski

Trzecia edycja Pucharu Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się 1 czerwca, kiedy to rowerzyści z Poznania staną do rywalizacji z uczestnikami z innych miast. W poprzednim roku wzięło w niej udział 1073 mieszkańców Poznania, którzy przejechali łącznie blisko 300 tysięcy kilometrów. Na całym świecie akcji aktywnie uczestniczyło ponad 48 tysięcy rowerzystów.

Głównym celem tej akcji jest zachęcenie mieszkańców do zdrowej rywalizacji i wspólnej zabawy, promującej aktywny tryb życia. Zasady są proste – rowerzyści pobierają darmową aplikację, która rejestruje trasy i długości ich przejazdów. Uczestnik sam decyduje, dla którego miasta zamierza zdobywać kilometry.

Aplikacja działa na terenie całego świata, gromadząc informacje o przejechanych kilometrach, na podstawie których wyłaniani są zwycięzcy rywalizacji. Bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdują, uczestnicy mogą zdobywać cenne punkty dla wybranego miasta i drużyny. Każdy może dołączyć do istniejącej grupy w swoim mieście (np. w swojej dzielnicy) lub zaproponować utworzenie nowej grupy. Aplikacja umożliwia dostęp do historii treningów, informacji o spalonych kaloriach oraz indywidualnego rankingu. Jest również dostępna w wersji anglojęzycznej i pozwala na importowanie treningów rowerowych z urządzeń Garmin.