Wolontariat do Poznania już przyjmuje wnioski

Ruszył trzeci program „Wolontariat do Poznania”, w ramach którego organizacje pozarządowe, organizacje pożytku publicznego oraz organizacje specjalne działające w stolicy Wielkopolski mogą otrzymać środki na wolontariat. Wnioski można składać do 19 maja.

„Wolontariat dla Poznania” to szansa na pełne wsparcie mieszkańców miasta, którzy wpadli na pomysł skutecznej i efektywnej pomocy innym. Głównym punktem programu, realizowanego przez stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO, jest konkurs, w którym zostanie przyznanych co najmniej 20 mikrograntów (maksymalna kwota 3 000 zł). Środki mogą być wykorzystane na prace wolontariackie realizowane przez organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe oraz działające na ich rzecz organizacje specjalne.

Wnioski o dofinansowanie można składać na trzy sposoby – mailowo: [email protected]. oraz pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie CREO, ul. Kochanowskiego 8a/2, 60-845 Poznań lub osobiście w Stowarzyszeniu w godzinach 9-16. Termin składania dokumentów upływa 19 maja o godzinie 16:00 (dla każdego zgłoszenia). Wyniki zostaną ogłoszone do 31 maja, a projekty będą mogły być realizowane od 1 czerwca do 10 grudnia 2023 roku.