„Centrum Od Nowa” wyniki konkursu

Wyniki konkursu „Centrum Od Nowa” zostały ogłoszone. Jurorzy wybrali 10 najlepszych projektów, które zostaną zrealizowane. Dla mieszkańców i gości Starego Miasta przygotowano ponad 50 różnorodnych aktywności. W ramach tych wydarzeń odbędą się warsztaty, seanse filmowe, koncerty oraz wystawy.

Celem konkursu „Centrum Od Nowa”, ogłoszonego przez Miasto w konsultacji z Radą Osiedla Stare Miasto w kwietniu, jest przyciągnięcie poznaniaków i poznanianek do odnowionego centrum oraz stymulowanie lokalnej społeczności. Konkurs ma na celu pobudzenie kreatywności różnych podmiotów działających na obszarze Starego Miasta i umożliwienie im samodzielnego inicjowania działań.

„Właśnie rozstrzygnęliśmy konkurs „Centrum Od Nowa”, w którym do zdobycia było 100 tys. zł. Do jego organizacji zainspirowała nas strona społeczna. W komisji, która dokonała wyboru najlepszych prac zasiedli przedstawiciele Rady Miasta Poznania, Rady Osiedla Stare Miasto, a także Estrady Poznańskiej, Centrum Kultury „Zamek”, Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta oraz Wydziału Kultury UMP” – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Jurorzy ocenili 17 propozycji i  wybrali do realizacji 10, które najlepiej wpisywały się w warunki konkursu i potrzeby mieszkańców ścisłego centrum Poznania.