Poznań docenia swoich naukowców

Miasto wyróżniło osiągnięcia naukowe badaczek i badaczy z Poznania. Dwunastu laureatów otrzymało stypendium w wysokości 10 tysięcy złotych. W uroczystości, która odbyła się w poniedziałek, 12 czerwca, stypendia zostały wręczone przez Grzegorza Ganowicza, przewodniczącego rady miasta, Mariusza Wiśniewskiego, zastępcę prezydenta Poznania, oraz prof. dr hab. Witolda Jurka, przewodniczącego kapituły.

Stypendium jest przeznaczone dla młodych badaczek i badaczy z poznańskiego środowiska naukowego, którzy mają maksymalnie 30 lat. W tym roku wpłynęło 68 wniosków od obiecujących osób, które mają imponujące osiągnięcia naukowe. Nagroda ta jest przyznawana od 1998 roku, a dotychczas uhonorowano nią 259 osób.

„Spotykamy się w odnowionej sali sesyjnej. I jak mówią ci, którzy studiowali historyczny kształt tych fresków i odtwarzali je – głównym przesłaniem tej sali jest mądrość i roztropność. I tej mądrości na pewno nie można odmówić Wam – miejskim stypendystkom i stypendystom. Moja córka dopiero co obroniła doktorat, wiem jaki to był dla niej wysiłek. Więc tym bardziej doceniam i rozumiem pracę i trud jaki do tej pory włożyliście i jaki jeszcze was czeka. Gratuluję Państwu”. – mówił Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta.