Poznańskie Targi Wolontariatu

Kto może przystąpić do wolontariatu? Jak można zaangażować się w działania na rzecz ochrony środowiska lub charytatywne? Czy każdy może spróbować swoich sił w tej roli? Odpowiedzi na te pytania będą dostępne już w najbliższy wtorek podczas Poznańskich Targów Wolontariatu.

Poznańskie Targi Wolontariatu stanowią doskonałą okazję do spotkania przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji miejskich z całego miasta. Można będzie porozmawiać z nimi 13 czerwca na terenie Starego Zoo, w godzinach od 11:00 do 17:00.

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO oraz Miasto Poznań, przygotowali trzy strefy, w których każdy będzie mógł zobaczyć, jak wygląda wolontariat w Poznaniu i zdobyć więcej informacji na ten temat.

W Strefie Wystawienniczej będzie możliwość rozmowy z ekspertami oraz zapoznania się z ofertami wolontariatu różnych organizacji. Bez względu na to, czy chodzi o pracę z osobami potrzebującymi wsparcia, ochronę środowiska czy działalność charytatywną, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.