Wakacyjne plany Estrady Poznańskiej

Letnie miesiące w stolicy Wielkopolski zapowiadają się niezwykle interesująco. Estrada Poznańska ogłosiła właśnie swoje plany na wakacje. W programie pojawią się nowości, a także znane i lubiane przez poznaniaków wydarzenia, jak MFFA Animator czy Lato z Estradą.

„W najbliższym czasie czeka nas bardzo wiele atrakcji organizowanych przez Estradę Poznańską. To kolejna edycja Animatora, na którą wpłynęło w tym roku ponad 3000 zgłoszeń. Liczba ta oznacza, że konkurs cieszy się ogromnym uznaniem. Na najmłodszych mieszkańców czekać będzie festiwal Cioci Jadzi. Odbędzie się także Lato z Estradą. W tej edycji przygotowano aż 90 bezpłatnych wydarzeń kulturach dla mieszkańców osiedli peryferyjnych” – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Już pod koniec czerwca rozpocznie się 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator, który jest kwalifikujący do Oscara. Jak co roku, festiwal będzie prezentować różnorodne dzieła, w tym krótko- i długometrażowe filmy, a także sekcję „Retrospektywy”. Po raz pierwszy w historii festiwalu pojawi się blok dedykowany anime. Na stanowisko dyrektora artystycznego wydarzenia została powołana Adriana Prodeus.

Do najważniejszego konkursu krótkometrażowego w tym roku zgłoszono ponad 3000 filmów z 114 krajów, w tym z tak odległych miejsc jak Honduras, Dominikana czy Wybrzeże Kości Słoniowej. Festiwal odbędzie się w dniach 21-25 czerwca. Pełen program wydarzenia jest już dostępny na oficjalnej stronie animator-festival.com.