Procesja Bożego Ciała przemierza ulice Poznania z przesłaniem jedności

Poznań stał się miejscem centralnej procesji związanej z uroczystościami Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tłumy wiernych wyruszyły po nabożeństwie, które odbyło się o 10:00, z kościoła dedykowanego tej świętości – Bożego Ciała. Uczestnicy przeszli następnie przez wiele ulic miasta, takich jak Krakowska, Garbary, Wielka czy Chwaliszewo, aż dotarli na Ostrów Tumski. To tam, przed katedrą na placu katedralnym, arcybiskup Stanisław Gądecki wygłosił swoje kazanie.

Główna procesja eucharystyczna obchodząca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zgromadziła wielu mieszkańców Poznania oraz okolic. Wierni opuścili kościół Bożego Ciała i przemierzyli kolejno ulice Krakowską, Garbary, Wielką i Chwaliszewo. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki docierając na Ostrów Tumski, zasłuchali się w mowę arcybiskupa Stanisława Gądeckiego przed ołtarzem usytuowanym w pobliżu katedry.

W swojej homilii abp Gądecki podjął dyskusję na temat roli Kościoła w łączeniu ludzi i promowaniu jedności na różnych płaszczyznach życia. Zastanawiał się nad ważnością jedności jednostki, małżeństw, wspólnoty kościelnej, narodu oraz współistnienia międzynarodowego. Wspomniane przesłanie miało na celu zwrócenie uwagi na wartość zjednoczenia we wspólnym dążeniu do duchowego rozwoju i wzajemnego zrozumienia.