Przygotowania piłkarzy „Kolejorza” do starcia z holenderskim zespołem

Piłkarze Lecha Poznań sprawdzą swoje umiejętności podczas meczu sparingowego przeciwko czwartemu zespołowi ubiegłorocznej Eredivisie oraz półfinaliście Ligi Konferencji Europy. Oficjalna strona klubu poinformowała, że starcie odbędzie się w sobotę 15 lipca, prawdopodobnie o godzinie 15:00, na terenie ośrodka szkoleniowego drużyny rywala. Zespół z Poznania uda się do Holandii już dzień wcześniej, gdzie pozostanie do poniedziałku 17 lipca.

Zawodnicy reprezentujący stolicę Wielkopolski udali się na urlopy bezpośrednio po meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy, który rozegrali przeciwko Jagiellonii Białystok (wynik 2:0). Wszyscy gracze mają powrócić do klubu 26 czerwca. Przed spotkaniem z holenderskim zespołem zaplanowano obóz szkoleniowy we Wronkach, który potrwa od 3 do 8 lipca.

Warto dodać, że nie wszyscy zawodnicy będą uczestniczyć we wspomnianym obozie od początku. Niektórzy z nich będą reprezentować swoje kraje podczas czerwcowych meczów w ramach rozgrywek narodowych. Dołączą oni do drużyny „Kolejorza” dopiero po zakończeniu obozu we Wronkach.