Kolejny Marsz dla Życia przechodzi przez Poznań 18 czerwca

W niedzielę, 18 czerwca, odbędzie się w Poznaniu kolejny Archidiecezjalny Marsz dla Życia. Wydarzenie to otrzymało honorowe poparcie od arcybiskupa Stanisława Gądeckiego oraz Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Inicjatywa ta organizowana jest przez Archidiecezję Poznańską, a jej celem jest przypomnienie o świętości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o prawdach dotyczących godności i szacunku jakim należy darzyć rodzinę.

Tegoroczne wydarzenie nosi hasło „Razem dla życia” i rozpocznie się o godzinie 15:30. Punkt zbiórki uczestników marszu znajduje się przy kościele oo. Dominikanów w Poznaniu. Uczestnicy marszu przemaszerują ulicami miasta, by dotrzeć do katedry poznańskiej na Ostrowie Tumskim, gdzie odbędą się uroczystości związane z tym wydarzeniem.

Według informacji umieszczonych na stronie poznańskiej Caritas, Marsz dla Życia stanowi cykliczne wydarzenie organizowane przez Archidiecezję Poznańską. Przemarsz uczestników ulicami Poznania ma na celu przypomnienie społeczeństwu o wartościach związanych z życiem ludzkim oraz o znaczeniu rodziny, która jest podstawową komórką społeczną, opartą na związku mężczyzny i kobiety otwartych na przyjmowanie daru potomstwa.