Niezwykła wystawa Reenactment: interaktywne obrazy w Galerii Sztuki Akademii Lubrańskiego

Wystawa o nazwie „Reenactment”, będąca instalacją autorstwa Dominika Lejmana we współpracy z Biancą O’Brien, została udostępniona dla zwiedzających w Galerii Sztuki Akademii Lubrańskiego. Prezentuje ona obrazy ożywione za pomocą technologii cyfrowej, które przyciągają uwagę widzów. Ekspozycja dostępna jest do oglądania jedynie do 2 lipca tego roku.

Od 16 czerwca do 2 lipca miłośnicy sztuki mają okazję podziwiać animowane dzieła w godzinach od 17:00 do 20:00. Wystawa zlokalizowana jest w pięknych wnętrzach Kościoła Najświętszej Maryi Panny in Summo znajdującego się w Poznaniu. Wydarzenie to odbywa się w ramach Galerii Sztuki Akademii Lubrańskiego, a warto dodać, że zwiedzanie jest całkowicie bezpłatne.

Interaktywne dzieła prezentowane na ekspozycji łączą tradycyjną formę malarską z nowoczesnym podejściem. Dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej obrazy zdają się poruszać, angażując widzów i tworząc niezapomniane wrażenia. Wystawę można podziwiać tylko do 2 lipca, więc warto poświęcić czas na odwiedzenie Galerii Sztuki Akademii Lubrańskiego i zanurzyć się w fascynujący świat sztuki współczesnej.