Konsultacje społeczne

Trwają konsultacje społeczne dotyczące „Poznańskiego Programu Rozwoju Wolontariatu Miejskiego na lata 2024-2026”. W ciągu tego czasu miasto zbiera opinie i uwagi mieszkańców Poznania, aby stworzyć kompleksowy dokument, który pozwoli spójnie i długofalowo rozwijać wolontariat w stolicy Wielkopolski.

„Proces konsultacji został podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich zakończył się 7 maja. Miasto zbierało wówczas opinie, uwagi i wnioski wszystkich poznanianek i poznaniaków za pośrednictwem ankiety. Adresowana była do wszystkich, dla których temat wolontariatu jest bliski i tych, którzy dopiero chcieliby się nim zainteresować” – informuje Miasto Poznań.

Drugi etap rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 10 września. W tym czasie kontynuowane są konsultacje za pomocą ankiet, które są skierowane do konkretnych grup zainteresowanych tematem. Są to ankiety dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studentów, seniorów (powyżej 60 roku życia) oraz dorosłych (w wieku od 26 do 60 lat). Wszystkie ankiety zawierają pytania dotyczące różnych rodzajów wolontariatu.