Nowa, wielofunkcyjna szkoła na poznańskim Strzeszynie

Na terenie Strzeszyna w Poznaniu w ciągu najbliższych dwóch lat zostanie wybudowana nowa szkoła, o powierzchni użytkowej wynoszącej 10 tys. metrów kwadratowych. W miniony piątek zawarto umowę z firmą Mostostal Warszawa S.A., której przyznano realizację tej inwestycji. Planowany kompleks edukacyjny będzie się składać z 40 oddziałów: 32 szkolnych oraz 8 przedszkolnych – poinformował poznański magistrat.

Poznańskie Inwestycje Miejskie, spółka odpowiedzialna za projekt, podpisała umowę z wykonawcą inwestycji – Mostostal Warszawa S.A., który został wybrany w procesie przetargowym. Szkoła zostanie zlokalizowana w obszarze ograniczonym przez ulice Fieldorfa, Rostworowskiego i Karskiego.

Budynek szkolny będzie się wyróżniał trzema kondygnacjami oraz częściowym podpiwniczeniem, a jego całkowita powierzchnia użytkowa przekroczy 10 tys. metrów kwadratowych. Nowo powstała placówka na Strzeszynie będzie mogła pomieścić łącznie 32 oddziały szkolne i 8 przedszkolnych. Architekci opracowali projekt budynku w kształcie litery Y, co ma zapewnić funkcjonalność i wygodę użytkowania.

W centralnej części obiektu znajdować się będzie główny hol, otaczający salę gimnastyczną ze szatniami, stołówkę z odpowiednim zapleczem kuchennym, bibliotekę oraz świetlicę. Ponadto, przewidziano również pomieszczenia administracyjne, które będą usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie tychże elementów. W ten sposób, nowa szkoła będzie mogła sprostać rosnącym potrzebom edukacyjnym mieszkańców poznańskiego Strzeszyna.