Przebierańcy z Festiwalu Fantastyki Pyrkon opanowali Poznań!

Jeśli zauważyłeś na ulicach Poznania przechodniów w nietypowych strojach, nie musisz się dziwić. Są to cosplayerzy, uczestniczący w festiwalu fantastyki Pyrkon 2023, który odbywa się w tym weekendzie w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że miałeś okazję spotkać smoka, elfa czy gnoma podczas spaceru po mieście. Nasz redakcyjny fotograf uchwycił kilka fantastycznych postaci na ulicach Poznania.

Ubrani w oryginalne kostiumy uczestnicy Festiwalu Fantastyki Pyrkon zawładnęli miastem aż do 18 czerwca. Ich obecność można zaobserwować niemal wszędzie – zarówno na zwykłych ulicach, jak i przejściach dla pieszych, podczas jazdy tramwajem, a nawet podczas zakupów w sklepach czy przechadzek po przejściach podziemnych. Świadczą one o ogromnym zainteresowaniu tym wydarzeniem oraz pasji jego uczestników do kreowania niezwykłych postaci.

Festiwal Pyrkon przyciąga miłośników fantastyki z całego kraju, a liczba uczestników rośnie z roku na rok. To doskonała okazja dla miłośników fantastyki, by spotkać się, wymienić doświadczenia, posłuchać wykładów i uczestniczyć w warsztatach związanych z ich zainteresowaniami. Tegoroczna edycja festiwalu nie tylko gromadzi entuzjastów literatury, filmów czy gier, ale także przyciąga wiele osób ciekawych tego zjawiska. Niezależnie od stopnia zaawansowania w świecie fantastyki, warto zobaczyć poznański Pyrkon na własne oczy i przeżyć niesamowitą przygodę wraz z setkami innych miłośników tego gatunku.