Pyrkon – Festiwal Fantastyki na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się obecnie Pyrkon, Festiwal Fantastyki, który przyciąga miłośników gier, filmów, komiksów i literatury. W bieżącej edycji organizatorzy zadbali o to, aby uczestnicy mogli doświadczyć ponad 1400 różnych punktów programowych dopasowanych do ich zainteresowań. Impreza potrwa jeszcze tylko do niedzieli, 18 czerwca, gdy zostanie zakończona.

Pyrkon uważany jest za największe takie wydarzenie w Polsce, które skupia fanów fantastyki w szerokim tego słowa znaczeniu. Na festiwalu można znaleźć miłośników zarówno gier wideo, jak i gier planszowych, a także literatury, filmów oraz seriali osadzonych w świecie fantasy czy innych odmianach tego gatunku.

Ostatni dzień festiwalu, niedziela 18 czerwca, obfituje w liczne atrakcje dla uczestników. Mimo zbliżającego się końca imprezy, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich nie brakuje interesujących propozycji dla odwiedzających. Warto więc spędzić tam ostatnie chwile festiwalu i dać się porwać magicznemu światu fantastyki.