Rynek Rozmaitości Jeżyckich już za chwilę

Najbliższy Rynek Rozmaitości Jeżyckich przygotowuje wiele atrakcji dla mieszkańców Poznania. Na wydarzeniu będą odbywać się koncerty, spektakle, tańce i zabawy dla dzieci. Ponadto, będzie można zakupić unikalne rękodzieło i skosztować specjałów oferowanych przez lokalne restauracje.

Rynek Rozmaitości Jeżyckich rozpocznie się w sobotę, 17 czerwca, o godzinie 17:00 i potrwa do niedzieli (do godziny 18:00). Przez dwa dni na odwiedzających rynek czeka wiele atrakcji.

W sobotę popołudnie rozpocznie się od warsztatów plastycznych dla dzieci oraz nauki gry na ukulele prowadzonej przez Przemysława Śledzia. Osoby zainteresowane grą na tym instrumencie będą mogły go wypożyczyć, jednak wcześniejsza rezerwacja jest konieczna poprzez wysłanie wiadomości na adres: [email protected].

W sobotę wieczorem będzie można delektować się koncertami. O godzinie 17:30 wystąpi ukraińska grupa muzyczna Domsun, a w godzinach 19:00-20:00 oraz 21:00-22:00 DJ Dariusz Rychlewicz, Tango Nuevo i Street tango zapewnią dobrą zabawę. O godzinie 20:00 na scenie wystąpi węgierski zespół Imitation, a dwie godziny później polsko-niemiecki zespół ZOOM.

W niedzielę od godziny 13:00 najmłodsi będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach plastycznych. Równocześnie odbędą się zajęcia ceramiczne prowadzone przez Emilie Skibę, artystkę z pracowni garncarskiej. Na scenie będzie również prezentowany spektakl dla całej rodziny pt. „Namiot muzyki i opowieści: wędrówki po Bliskim Wschodzie”.

Od godziny 15:00 będzie można nauczyć się ukraińskich tańców, zobaczyć pokaz robotyki, a później posłuchać polsko-meksykańskiego zespołu Candela.

Rynek Rozmaitości Jeżyckich jest organizowany przez Radę Osiedla Jeżyce, urząd miasta, Fundację Pana Gara oraz spółkę Targowiska. Wydarzenie finansowane jest z budżetu Miasta Poznania.