Tragiczna zagadka śmierci rodziny w Zalasewie – dalsze śledztwo prokuratury

W październiku ostatniego roku, w niezwykle tragicznym zdarzeniu, doszło do śmierci czwórki osób w wyniku pożaru domu w miejscowości Zalasewo. Wówczas życie straciła rodzina składająca się z 55-letniej Joanny, jej męża 61-letniego Mariana oraz ich wspólnych dzieci – 14-letniej Sunny i 8-letniego Jerome’a. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu prowadzi śledztwo w tej sprawie i dotąd ustaliła, że pożar został celowo wzniecony przez kogoś innego.

W trakcie śledztwa udało się również ustalić przerażające szczegóły związane ze śmiercią poszczególnych członków rodziny. Okazało się, że zarówno dzieci, jak i matka padli ofiarą brutalnego morderstwa, natomiast ojciec zmarł na skutek uduszenia spowodowanego dymem pożaru. Teraz prokuratorzy czekają na dodatkowe informacje od władz niemieckich, które mogą pomóc wyjaśnić sytuację tej rodziny przed przeprowadzką do Polski.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu kontynuuje działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności tej straszliwej tragedii. W związku z tym, że rodzina wcześniej mieszkała w Niemczech, śledczy zwrócili się o pomoc do tamtejszych władz. Mają nadzieję, że informacje uzyskane od niemieckiego wymiaru sprawiedliwości pozwolą na pełniejsze poznanie tła tragicznego zdarzenia oraz doprowadzenie do ustalenia sprawcy (bądź sprawców), który podpalił dom i zamordował jego mieszkańców.