Poznań Liderem w gospodarowaniu odpadami

Poznań został uhonorowany tytułem Europejskiego Lidera Partnerstwa Publiczno-Prywatnego za wyjątkowy projekt o nazwie „System gospodarki odpadami dla Miasta Poznania”. Dodatkowo, miasto otrzymało uznanie za swoje zasługi w rozwoju PPP w Polsce.

„To już siódme wyróżnienie dla tego projektu i tym bardziej ważne, gdyż zbiegło się z dziesięcioleciem zawarcia Umowy PPP w Poznaniu. Ta nagroda jest potwierdzeniem, że stolica Wielkopolski stawia na współpracę i wykorzystuje z sukcesem doświadczenie i potencjał sektora prywatnego do realizacji zadań publicznych” – mówi Katarzyna Kruszka-Pytlik, dyrektorka Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP.

W tym roku minęło 10 lat od podpisania umowy partnerstwa publiczno-prywatnego. Umożliwiła ona realizację Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu. Natomiast 8 kwietnia 2013 roku miasto sfinalizowało jeden z najbardziej pionierskich projektów w dziedzinie gospodarki odpadami komunalnymi. Jednakże jego koncepcja powstała już w 2004 roku.