Weekendowe wydarzenia dla mieszkańców Poznania: imprezy plenerowe, koncerty i festyny

W najbliższą sobotę oraz niedzielę, mieszkańcy Poznania będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach na świeżym powietrzu, takich jak imprezy plenerowe w Parku Cytadela czy festyn zorganizowany w okolicach pomnika Smolenia. W programie przewidziano mnóstwo muzycznych atrakcji oraz interesujących aktywności skierowanych do dzieci.

10 czerwca w Parku Cytadela na scenie pojawią się znane postaci polskiego świata muzyki, takie jak Mezo, Organek, Bibobit oraz Agnieszka Chylińska. Tego samego dnia w klubie 2 progi odbędzie się występ aktora, który wciela się w postać Ryśka w spektaklu „Skazany na bluesa”.

Niedzielne popołudnie (10 czerwca) w Parku Cytadela będzie obfitować w atrakcje przygotowane specjalnie na 25. rocznicę Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Impreza pod nazwą „Piknik na Fest” rozpocznie się o godzinie 13:00. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w artystycznych warsztatach, wziąć udział w spotkaniach, a także spróbować swojego szczęścia w konkursach z nagrodami.

Dla troskliwych o zdrowie przygotowano specjalną strefę, gdzie będzie można skorzystać z badań profilaktycznych. Ponadto na terenie Parku Cytadela zostanie zorganizowany obóz powstańczy z wystawionym samolotem Fokker, a także pokazy sportowe i koncerty, które będą dostępne dla wszystkich uczestników bezpłatnie. Na scenie zaprezentują się kolejne gwiazdy polskiej sceny muzycznej.