Wielki finał konkursu „Zostań gwiazdą kabaretu” na poznańskiej Scenie Wspólnej

Finał prestiżowego konkursu „Zostań gwiazdą kabaretu” ma miejsce na Scenie Wspólnej w Poznaniu, gdzie pięć zespołów prezentuje swoje umiejętności aktorskie w skeczach, dążąc do zdobycia nagrody noszącej imię Bohdana Smolenia. Ten legendarny artysta był członkiem słynnego poznańskiego kabaretu Tey. Wydarzenie to cieszy się patronatem medialnym ze strony „Głosu Wielkopolskiego”.

Z Krakowa na scenę wchodzą zespoły Kwiatkowski i Bank oraz A jak!, reprezentantami Wrocławia są Ścibor i Szpak, natomiast z Gdańska przybywa grupa Pomoże, którzy mają specjalny program opracowany na tę okazję. Organizator festiwalu wyjaśnia, że temat przewodni tegorocznych występów to znany monolog Smolenia „A tam cicho być” oraz jego program dla młodzieży „6 dni z życia kolonisty”. Dodatkowo, gośćmi specjalnymi z Zielonej Góry są Władysław Sikora i Jarek Sobański, którzy wystąpią w programie pt. „Na co zszedł kabaret”.

Konkurs „Zostań gwiazdą kabaretu” obchodzi swoją XXI edycję i potrwa do niedzieli, 11 czerwca. W ramach tego wydarzenia można uczestniczyć w spektaklach kabaretowych, słuchać koncertów muzycznych oraz tańczyć na specjalnie zorganizowanej potańcówce.