Alarmujące sygnały od Stowarzyszenia Rowerowy Poznań: Przejście dla pieszych i rowerzystów stanowi niebezpieczeństwo

Stowarzyszenie Rowerowy Poznań wznosi alarm, zwracając uwagę na zagrożenie związane z przejściem dla pieszych oraz rowerzystów, które zlokalizowane jest na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Rycerskiej. Zgodnie z ich obserwacjami, miejsce to niesie ze sobą liczne ryzyka dla użytkowników. Wskazują na szczególność niewielkiej wysepki przy torowisku, która – ze względu na swoją skromną długość – nie pełni wystarczająco efektywnej roli ochronnej dla rowerzystów.

Dodatkowo, fakt, że cykl świateł na tym przejściu stwarza realne zagrożenie kolizji z tramwajem dla pieszych oraz rowerzystów, dodatkowo podnosi poziom ryzyka. Tym samym, zarówno przechodnie, jak i cykliści są tutaj narażeni na potencjalnie niebezpieczne sytuacje.

Podczas swoich apeli, Rowerowy Poznań przywołuje tragiczny incydent, do którego doszło w 2019 roku. Wówczas to młody chłopiec stracił życie na podobnym, bardzo wąskim przejściu zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. Po tym tragicznym wydarzeniu, wysepka oddzielająca pasy przejścia dla pieszych została usunięta, a samo skrzyżowanie przeszło gruntowną przebudowę.