Atrakcyjne oferty domów i mieszkań na licytacjach komorniczych w Wielkopolsce

Na obszarze Wielkopolski, liczne domy i mieszkania oferowane przez komorników są dostępne za przystępną cenę. Owe nieruchomości charakteryzują się niższymi kosztami w porównaniu do podobnych, dostępnych na rynku wtórnym. Można więc za skromną sumę stać się właścicielem domu zazwyczaj utrzymanego w bardzo dobrym stanie technicznym. Niżej przedstawiamy kilka najbardziej atrakcyjnych propozycji nieruchomości z licytacji komorniczych w regionie wielkopolskim.

Ceny nieruchomości obecnie mają tendencję do osiągania wysokich poziomów. Jeśli ktoś pragnie stać się posiadaczem nowego domu, ale nie ma do dyspozycji dużych funduszy finansowych, warto rozważyć udział w licytacjach komorniczych.

Proces uczestnictwa w licytacji komorniczej nie jest skomplikowany. Każdy uczestnik, przystępując do aukcji, zobowiązany jest do wpłacenia rękojmi, która wynosi jedną dziesiątą szacowanej wartości nieruchomości. Rękojmia może być wniesiona gotówką lub poprzez książeczkę oszczędnościową z prawem do wypłaty pełnej kwoty, zgodnie z prawomocnym postanowieniem sądu o utracie rękojmi. Jest to konieczne nie później niż dzień przed terminem licytacji.