Wrocław Główny utrzymuje tytuł najpopularniejszego dworca kolejowego w Polsce trzeci rok z rzędu

Urząd Transportu Kolejowego (UTK) przekazał w środę informację, że Wrocław Główny, według zebranych statystyk, jest najchętniej odwiedzaną stacją kolejową w Polsce. To już trzeci rok z rzędu, kiedy to ten dworzec cieszy się największym zainteresowaniem podróżnych. Podobnie jak rok wcześniej, tuż za Wrocławiem na liście najpopularniejszych stacji kolejowych w naszym kraju, znalazł się Poznań Główny.

UTK, w swoim komunikacie wydanym w środku tygodnia, podkreślił, że Wrocław Główny notuje imponujący wzrost ilości obsługiwanych pasażerów. W 2022 roku, stacja ta odnotowała aż 54% więcej podróżnych niż w 2021 roku. To oznacza, że przez ten dworzec przewinęło się ponad 26,4 miliona pasażerów.

Nie tylko zgromadzone dane potwierdziły, że Wrocław Główny to najbardziej ruchliwa stacja kolejowa w Polsce w 2022 roku. Jest to bowiem trzeci rok z rzędu, kiedy ten dworzec zajmuje pierwsze miejsce pod kątem liczby obsługiwanych pasażerów. Poznań Główny utrzymał swoją pozycję jako drugi najczęściej odwiedzany dworzec, a trzecie miejsce na podium przypadło Krakowowi Głównemu.