Byli zawodnicy Lecha Poznań na fali podczas przygotowań do sezonu 2023/24 w Europie

Rozpoczyna się okres przedsezonowych przygotowań w europejskich klubach piłkarskich na sezon 2023/24. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na dwóch byłych graczy Lecha Poznań, Dawida Kownackiego i Jana Bednarka, którzy wydają się być w doskonałej formie.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu Dawid Kownacki opuścił Fortunę Düsseldorf i powrócił do Bundesligi, gdzie teraz reprezentuje barwy Werderu Bremy. W 2022 roku, Kownacki miał znaczący udział w zdobyciu przez Lech tytułu mistrza Polski. Od początku nowego sezonu, ten utalentowany napastnik będzie grał dla drużyny z północnych Niemiec.

Werder Bremen już rozegrał dwa mecze towarzyskie. Pierwszy z nich zakończył się zwycięstwem nad Drochtersen/Assel 2:1, a Kownacki, który wszedł na boisko tylko dwie minuty przed końcem meczu, zdobył jednego z goli. W kolejnym meczu towarzyskim, przeciwko VfB Oldenburg, bremeńczycy triumfowali wynikiem 3:1. Ponownie Kownacki wpisał się na listę strzelców, co dowodzi, że dobrze odnajduje się w nowym środowisku.

Doskonałe występ podczas sparingowego meczu w Turcji pokazał również Jan Bednarek, potwierdzając swoją niezwykłą klasę gry.