Działania na rzecz środowiska naturalnego podczas nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy

Współpraca poznańskiego klubu piłkarskiego Warta i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu wprowadza inicjatywę „Ale Zasadził!” do jej trzeciej edycji. Ten unikalny projekt ekologiczny zaczyna działalność razem z otwarciem nowego sezonu najwyższej ligi piłki nożnej w Polsce, Ekstraklasy.

Meta akcji jest prosta i ekologicznie pilna: za każdym razem, gdy zawodnicy znani jako „Zieloni” strzelą gola w oficjalnym meczu, 111 nowych drzew zostanie posadzonych w okolicy Poznania. To oznacza, że każde zdobyte punkty na boisku przekształcą się w realne korzyści dla środowiska naturalnego.

Podczas pierwszej edycji tej inicjatywy sadzono sto drzew za każdy gol. W roku obchodów 110-lecia istnienia klubu Warta, liczba ta wzrosła do 110 drzew posadzonych za każde trafienie do bramki. Teraz, gdy nadchodzi nowy sezon, stawka rośnie o kolejne drzewo do 111 sztuk za jedną bramkę. Dla tifosi „Zielonych” to dodatkowy powód do entuzjastycznego kibicowania swojej drużynie. Więcej goli oznacza bowiem większą liczbę drzew, które będą mogły przyczynić się do zalesienia jeszcze większego obszaru.