Grillowanie i ogniska na świeżym powietrzu w Poznaniu: Gdzie można to zrobić?

Podczas letnich miesięcy wielu z nas pragnie korzystać z sezonu grillowego i ogniskowego. Ale co jeśli nie mamy do dyspozycji prywatnego ogrodu? Na szczęście, dla mieszkańców Poznania istnieją miejsca, które miasto udostępnia do rozpalenia grilla czy ogniska. Przyjrzyjmy się bliżej tym lokalizacjom.

Do jednych z bardziej popularnych miejsc, gdzie możemy bez przeszkód urządzić grill czy ognisko, należą tereny nadwarciańskie. To właśnie tam, wzdłuż brzegów rzeki Warty, od kilku lat miasto Poznań zezwala na organizowanie pikników z użyciem grilla lub ogniska. Organizatorzy takich spotkań powinni jednak pamiętać o jednym ważnym obowiązku – po zakończeniu imprezy muszą uporządkować teren, który wykorzystywali.

Dla ułatwienia sprzątania miasto przygotowało 135 dużych pojemników na różnego rodzaju odpady: szkło, odpady zmieszane, tworzywa sztuczne i papier. Dodatkowo dostępnych jest 16 betonowych koszy przeznaczonych na popiół i żar pozostały po grillu. Te specjalnie przygotowane miejsca na odpady będą dostępne nad rzeką aż do końca września.