Kładka dla pieszych i rowerzystów w Owińskach na ukończeniu

W Owińskach, prace nad kładką pieszo-rowerową dobiegają końca. Jest szansa, że zostanie ona udostępniona publiczności jeszcze przed zakończeniem bieżących wakacji.Kładka będzie stanowiła połączenie między Owińskami a Poznaniem, na wysokości miejscowości Radojewo. Jest to lokalizacja historycznej przeprawy promowej. Kładka znacznie ułatwi dostęp do atrakcyjnych obszarów Puszczy Zielonki, zarówno dla rowerzystów, jak i pieszych.

Nowy obiekt infrastruktury zintegruje trzy gminy – Czerwonak, Owińska i Poznań. Został on zaprojektowany tak aby zlokalizować go na wysokości byłego kompleksu klasztornego cysterek w Owińskach. Z drugiej strony rzeki, ścieżka prowadzi na granicę Poznania i Suchego Lasu.

Zdaniem Urzędu Gminy Czerwonak, kładka pieszo-rowerowa stoi na czele listy strategicznych inwestycji gminy i Metropolii Poznań. Co więcej, unikalna konstrukcja kładki przewiduje umieszczenie najwyższego tarasu widokowego 25 metrów nad gruntem. To rozwiązanie pozwoli na podziwianie okolicznej natury Warty ze szczytu koron drzew, co bez wątpienia stanie się dodatkową atrakcją turystyczną.