Kongres Świadków Jehowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich: Powrót po trzyletniej przerwie pandemii

Za nami pierwszy dzień Kongresu Świadków Jehowy, który ma miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, wydarzenie to powróciło, gromadząc tysiące uczestników pod hasłem „Okazujcie cierpliwość!”. W czasie trwania trzydniowego zgromadzenia wierni będą mieli okazję uczestniczyć w licznych modlitwach i wykładach o tematyce biblijnej, a najważniejszym punktem programu będzie ceremonia chrztu.

Obecny Kongres Świadków Jehowy rozpoczął się 7 lipca i potrwa do 9 lipca. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w 2019 roku, a następne trzy lata przyniosły przerwę spowodowaną globalną sytuacją pandemiczną.

W miesiącach letnich poprzedzających rok 2019, Poznań pękał w szwach z powodu tłumów Świadków Jehowy, którzy przybyli na doroczne kongresy na MTP. Jednakże w 2020 roku, pandemia koronawirusa zmusiła do przerwania tej wieloletniej tradycji. Zgromadzenia z bezpośrednim udziałem zostały odwołane na całym świecie. Na ich miejsce, Świadkowie Jehowy wprowadzili programy internetowe dostępne w ponad 500 językach. Teraz jednak, począwszy od 7 lipca 2023 roku, ta tradycja zostanie przywrócona w stolicy Wielkopolski.