Podsumowanie wyników matur 2023 w Polsce

W 2023 roku, spośród wszystkich maturzystów w Polsce, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego, 84.4% z nich uzyskało pozytywny wynik. Co więcej, w nie mniej niż czternastu szkołach średnich z Poznania, wszyscy maturzyści mogli cieszyć się z pomyślnie zdanych egzaminów.

Wyniki egzaminów maturalnych zostały ogłoszone 7 lipca, odkrywając realia osiągnięć edukacyjnych w poszczególnych regionach. W przypadku województwa wielkopolskiego, 83% maturzystów przystępujących do egzaminu maturalnego zdobyło wymagane punkty, co jest wynikiem godnym uznania. Niemniej jednak, trzeba również zauważyć, że dla 12% uczniów rezultat był nie satysfakcjonujący w co najmniej jednym obowiązkowym przedmiocie. To oznacza, że ci uczniowie będą mieli szansę na poprawienie swojego wyniku podczas sesji poprawkowej planowanej na sierpień.

Dariusz Piontkowski, pełniący funkcję wiceministra edukacji, wyraził swoje zadowolenie podczas konferencji prasowej prezentującej wstępne dane na temat wyników egzaminu maturalnego w 2023 roku. Zaznaczył on, że większość maturzystów poradziła sobie dobrze z pytaniami zawartymi na arkuszach egzaminacyjnych, co jest powodem do dumy i satysfakcji ze strony całego systemu edukacji.