Nowy akademik na terenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Na kampusie Morasko Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zakończono budowę nowoczesnego akademika o nazwie „Meteor”. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie umożliwiło rozpoczęcie wyposażania obiektu w meble.

Budynek, składający się z pięciu kondygnacji, oferuje przestrzeń mieszkalną oraz usługową. Został zaprojektowany tak, aby mógł pomieścić aż 400 studentów. Wewnątrz budynku znajduje się 160 pokoi jednoosobowych oraz 120 dwuosobowych, z których każdy jest wyposażony w aneks kuchenny i łazienkę. Przewidziano także pokoje dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, które zostały rozmieszczone na każdym piętrze.

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Bogumiła Kaniewska, wyraziła swoje zadowolenie z finalizacji projektu, na który czekano wiele lat. Podkreśliła, że realizacja budowy akademika była kolejnym etapem strategii rozwoju Uniwersytetu, przyjętej niemal 20 lat temu. Profesor Kaniewska podkreślała również, że dzięki tej inwestycji na poznańskim Morasku – często nazywanym przez wielu naukową dzielnicą Poznania – powstało pełnoprawne miasteczko studenckie.